Psk. Hanife Marzıoğlu

Psikolog Hanife Marzıoğlu

Bilgiler:

Psikolog Hanife Marzıoğlu 1992 yılında Kayseri’de dünyaya geldi. İlk ve ortaokul eğitimini burada tamamladı. Erciyes Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü tamamladı. 2018 yılından bu yana Kayseri’ de çocuk, ergen, yetişkin, aile ve çift ve cinsel terapi alanlarında psikolojik destek ve danışmanlık hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Üniversite alan tercihlerinde seçim yaparken; insanları anlamaya, dinlemeye, sorunlara farklı bakış açılarından bakmaya ve çözümler üretmeye yatkın mizacımdan dolayı psikoloji ve danışmanlık bölümlerini ilk sıralarda tercih ettim. Erciyes Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü kazanarak alanıma duyduğum heyecan ve isteklilikle 4 yıllık lisans eğitimini başarıyla tamamladım. Lisans eğitimim boyunca öğrenci konseylerinde, sosyal faaliyetlerde ve sorumluluk projelerinde yer aldım. Milli Eğitim Kurumunun farklı kademelerindeki okullarında staj gördüm. Grupla Psikolojik Danışma ve Bireysel Danışma oturumlarını lider/danışman olarak yürüterek daha öğrenci iken psikolojik danışma becerilerini uygulamaya başladım. Ayrıca yine bu süreçte seminer, kongre ve eğitimlere katıldım.

2014 yılında tamamladığım lisans eğitimiyle Gaziantep’te çalışma hayatına ilk adımı attım. Dört yıl boyunca bulunduğum bu il; özellikle çocuk, ergen, yetişkin ve ebeveyn danışmanlığı üzerine çalışıp başarılar kazanmama yardımcı olmuş; eğitim ve seminerler almaya imkan sunarak kendimi geliştirmeme devamlılık sağlamıştır. 2018 yılında Kayseri’ye dönerek çalışmalarımı burada sürdürmeye karar verdim. Halen Kayseri’de psikolojik danışman olarak çocuk, ergen, yetişkin, aile ve çift ve cinsel terapi alanlarında psikolojik destek ve danışmanlık hizmeti sunmaya devam etmekteyim. Türk Pdr Derneği üyesiyim.

Bu uzman icin begeni durumunuz?

Bir cevap yazın